Andrzej dostał od mamy 15 zł na zakupy. Kupił 6 bułek po 0,45 zł za sztukę i 2 kostki margaryny po 1,78 zł za kostkę. Za resztę pieniędzy kupił jogurty owocowe po 1,80 zł każdy. Ile najwięcej jogurtów mógł kupić Andrzej?

Zapisz wszystkie obliczenia.

 

Odpowiedź: …