Samochód Jana zużywa 6,5 litrów paliwa na 100 km. Jeden litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Jan zamierza pojechać samochodem z domu do stadniny oddalonej o 40 km. Oblicz, ile będzie kosztowało paliwo na przejazd z domu do stadniny i z powrotem.

Zapisz obliczenia i uzupełnij odpowiedź.

 

 

Odpowiedź: Paliwo na przejazd w obie strony będzie kosztowało .................... zł.