Podczas wycieczki w upalny dzień dzieci przeznaczyły na napoje 42 zł. Kupiły 16 kartoników soku jabłkowego. Ile najwięcej butelek wody mogły kupić dzieci za resztę pieniędzy?

Cennik do zadania

Napój

Cena jednostkowa

sok jabłkowy

woda mineralna

 

0,89 zł / kartonik

1,60 zł / butelka

 

Zapisz obliczenia.

Odpowiedź: Dzieci mogły kupić najwięcej ............................................................. .