Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


rozpoznawanie_teryt

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
rozpoznawanie_teryt [2014/07/31 12:29]
zozlak [Wiarygodność źródeł]
rozpoznawanie_teryt [2015/08/16 11:21] (aktualna)
zozlak [Znane problemy]
Linia 31: Linia 31:
  
   * Największe powiaty grodzkie (Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław) posiadają //​delegatury//,​ które mają swoje własne kody TERYT. ​   * Największe powiaty grodzkie (Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław) posiadają //​delegatury//,​ które mają swoje własne kody TERYT. ​
-  * OKE przydzielając kody szkół nie są konsekwentne - w ok. 2/3 przypadków używają kodu TERYT delegatury, natomiast w ok. 1/3 przypadków kodu TERYT gminny-powiatu grodzkiego. ​+  * OKE przydzielając kody szkół nie są konsekwentne - w ok. 2/3 przypadków używają kodu TERYT delegatury, natomiast w ok. 1/3 przypadków kodu TERYT gminy-powiatu grodzkiego. ​
   * Baza kodów pocztowych nie opisuje położenia z dokładnością do delegatur.   * Baza kodów pocztowych nie opisuje położenia z dokładnością do delegatur.
   * Stąd w wypadku 1/3 szkół przydzielenie ich do konkretnej delegatury wymagałoby wielkiej ręcznej rzeźby.   * Stąd w wypadku 1/3 szkół przydzielenie ich do konkretnej delegatury wymagałoby wielkiej ręcznej rzeźby.
   * Z drugiej strony sytuacja, gdzie 1/3 szkół przypisana jest do miasta jako całości, a 2/3 do poszczególnych delegatur zakłóca liczenie agregatów na poziomie delegatur.   * Z drugiej strony sytuacja, gdzie 1/3 szkół przypisana jest do miasta jako całości, a 2/3 do poszczególnych delegatur zakłóca liczenie agregatów na poziomie delegatur.
   * Z tego powodu kody TERYT wskazujące na delegatury mapowane są na kody gmin-powiatów grodzkich. Odbywa to się w ramach tego samego mechanizmu, co aktualizacja kodów TERYT stosownie do zmian w strukturze JST.   * Z tego powodu kody TERYT wskazujące na delegatury mapowane są na kody gmin-powiatów grodzkich. Odbywa to się w ramach tego samego mechanizmu, co aktualizacja kodów TERYT stosownie do zmian w strukturze JST.
rozpoznawanie_teryt.txt · ostatnio zmienione: 2015/08/16 11:21 przez zozlak