Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


ewdproceduryskalowanie

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
ewdproceduryskalowanie [2015/12/18 22:10]
t.zoltak [Struktura w repozytorium]
ewdproceduryskalowanie [2016/11/03 12:09]
t.zoltak [Czynności końcowe]
Linia 35: Linia 35:
 ====Procedura skalowania==== ====Procedura skalowania====
  
-Skalowanie realizowane jest za pomocą funkcji //wysokiego poziomu//, zawartych w pakiecie ​//EWDskale//:+Skalowanie realizowane jest za pomocą funkcji //wysokiego poziomu//, zawartych w pakiecie ​[[ewdpakiety#​ewdskale|EWDskale]]:
  
   * skaluj_spr(),​   * skaluj_spr(),​
Linia 51: Linia 51:
   - Sprawdzenie,​ czy w bazie istnieją już zapisane parametry odpowiedniego modelu skalowania (oznaczone jako //​do_przentacji//​).   - Sprawdzenie,​ czy w bazie istnieją już zapisane parametry odpowiedniego modelu skalowania (oznaczone jako //​do_przentacji//​).
   - Jeśli nie ma takich zapisanych parametrów,​ przeprowadzenie skalowania na //​wzorcowej//​ grupy zdających.   - Jeśli nie ma takich zapisanych parametrów,​ przeprowadzenie skalowania na //​wzorcowej//​ grupy zdających.
-    * Z wykorzystaniem pakietu ​//EWDskalowanie// w ogólności,​ a funkcji //​procedura_1k_1w()//​ i //​skaluj()//​ w szczególności.+    * Z wykorzystaniem pakietu ​[[ewdpakiety#​ewdskalowanie|EWDskalowanie]] w ogólności,​ a funkcji //​procedura_1k_1w()//​ i //​skaluj()//​ w szczególności.
     * Procedura ta może łączyć się z usuwaniem ze skali zadań o słabych własnościach pomiarowych.     * Procedura ta może łączyć się z usuwaniem ze skali zadań o słabych własnościach pomiarowych.
   - Wyliczenie rzetelności empirycznych (w ramach grup), a w przypadku matury również parametrów standaryzacji oszacowań.   - Wyliczenie rzetelności empirycznych (w ramach grup), a w przypadku matury również parametrów standaryzacji oszacowań.
Linia 100: Linia 100:
   * W przypadku wskaźników osiągnięć maturalnych z 2015 r. w zakresie matematyki i w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych kotwiczenie występuje, ale należy mieć na uwadze, że jest ono słabe, bowiem obejmuje jedynie 5 zadań z matematyki na poziomie podstawowym.   * W przypadku wskaźników osiągnięć maturalnych z 2015 r. w zakresie matematyki i w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych kotwiczenie występuje, ale należy mieć na uwadze, że jest ono słabe, bowiem obejmuje jedynie 5 zadań z matematyki na poziomie podstawowym.
  
 +====Czynności końcowe====
  
 +Po zapisaniu oszacowań (i parametrów modeli skalowania) do bazy należy jeszcze zaktualizować zmaterializowany widok //​widoki.skalowania_obserwacje_eap_pv//,​ wykonując polecenie:
 +
 +<​code>​refresh materialized view widoki.skalowania_obserwacje_eap_pv;</​code>​
 +
 +Jeśli tego nie zrobimy, funkcja //​pobierz_skale()//​ pakietu [[r_zpd|ZPD]] nie będzie wiedzieć, że nasze skale/​skalowania mają już zapisane w bazie oszacowania!
ewdproceduryskalowanie.txt · ostatnio zmienione: 2016/11/03 12:09 przez t.zoltak