Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


ewdprocedury

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
ewdprocedury [2015/12/18 22:02]
t.zoltak [V. Skalowanie egzaminów]
ewdprocedury [2015/12/18 22:05] (aktualna)
t.zoltak [V. Skalowanie egzaminów]
Linia 59: Linia 59:
  
   - Utworzenie katalogu na skalowanie danego rodzaju egzaminu w danym roku i utworzenie w nim pliku .Rmd (w praktyce: skopiowanie go z wcześniejszych skalowań i modyfikacja treści).   - Utworzenie katalogu na skalowanie danego rodzaju egzaminu w danym roku i utworzenie w nim pliku .Rmd (w praktyce: skopiowanie go z wcześniejszych skalowań i modyfikacja treści).
-  - Wykorzystanie jednej z funkcji: //​skaluj_spr()//,​ //​skaluj_egz_gimn()//,​ //​skaluj_egz_gimn_rasch()//,​ //​skaluj_matura()//,​ //​skaluj_matura_rasch()//​ z pakietu [[ewdpakiet#​ewdskale|EWDskale]],​ które realizują procedurę obejmującą:​+  - Wykorzystanie jednej z funkcji: //​skaluj_spr()//,​ //​skaluj_egz_gimn()//,​ //​skaluj_egz_gimn_rasch()//,​ //​skaluj_matura()//,​ //​skaluj_matura_rasch()//​ z pakietu [[ewdpakiety#​ewdskale|EWDskale]],​ które realizują procedurę obejmującą:​
     - Przygotowanie danych do skalowania.     - Przygotowanie danych do skalowania.
       * W przypadku matury: utworzenie zmiennych opisujących wybór przedmiotów i tematów wypracowań.       * W przypadku matury: utworzenie zmiennych opisujących wybór przedmiotów i tematów wypracowań.
Linia 78: Linia 78:
         * //​skalowania_obserwacje//​ (oszacowania umiejętności).         * //​skalowania_obserwacje//​ (oszacowania umiejętności).
       * Lista takich list, obejmująca wszystkie wskaźniki powiązane z danym egzaminem (i modelem skalowania: 2PL/SGR vs. Rasch), zapisywana jest w pliku o nazwie postaci //​prefiksRRRRSkalowanie.RData//​.       * Lista takich list, obejmująca wszystkie wskaźniki powiązane z danym egzaminem (i modelem skalowania: 2PL/SGR vs. Rasch), zapisywana jest w pliku o nazwie postaci //​prefiksRRRRSkalowanie.RData//​.
-  - Diagnostyka wyników skalowania z użyciem funkcji //​sprawdz_wyniki_skalowania()//​ z pakietu [[ewdpakiet#​ewdskale|EWDskale]].+  - Diagnostyka wyników skalowania z użyciem funkcji //​sprawdz_wyniki_skalowania()//​ z pakietu [[ewdpakiety#​ewdskale|EWDskale]].
   - Zapis wyników skalowania do bazy, z użyciem funkcji //​zapisz_skalowanie()//​ z pakietu [[ewdpakiety#​zpdzapis|ZPDzapis]].   - Zapis wyników skalowania do bazy, z użyciem funkcji //​zapisz_skalowanie()//​ z pakietu [[ewdpakiety#​zpdzapis|ZPDzapis]].
  
ewdprocedury.txt · ostatnio zmienione: 2015/12/18 22:05 przez t.zoltak