To jest stara wersja strony!
Kod pakietów używanych do wyliczania wskaźników EWD utrzymywany jest w repozytoriach Git. Referencyjne kopie repozytoriów znajdują się na Odrze lub na serwerze GitHub.
Pod Windowsami czy na Macu najprościej zainstalować aplikację GitHub-a (Git zainstaluje się z nią automatycznie i co więcej, zostanie też automatycznie rozsądnie skonfigurowany):
Pod Linuksem należy Gita zainstalować z paczek (np. pod Debianem/Ubuntu: sudo apt-get install git).
Wersja na twardziela dla użytkowników Windows:
Gita wraz z kilkoma potrzebnymi nakładkami można pobrać np. z: https://code.google.com/p/gitextensions. Należy zainstalować sobie wszystko, o co będzie się pytał (chyba że wiesz, że już to masz, albo masz coś, co to dobrze zastępuje), jako to:
Podczas instalacji zostanie zadanych kilka podchwytliwych pytań, ale to, jak na nie odpowiecie nie ma na szczęście większego znaczenia.
Kwestie związane z kluczami SSH zostały pokrótce opisane na odpowiedniej stronie GitHub-a.
Postępuj zgodnie z instrukcją: Zakładanie projektu RStudio dla pakietu.
Przeczytaj też: Zakładanie projektu RStudio dla pakietu.
git add .
git log
aby namierzyć commit, do którego chcesz przywrócić repozytorium (enterem lub spacją każesz wyświetlać kolejne informacje; gdy dojdziesz do interesującego cię commitu naciśnij 'q' aby móc wpisać dalsze polecenia).
git reset --hard <"numer" commitu> git push -f
Tzw. gałęzie to świetny wynalazek, który pozwala nam nie narażać końcowych użytkowników pakietu na obcowanie z nanoszonymi przez nas w kodzie zmianami (np. dodawaniem nowych funkcji) tak długo, jak długo nie zostaną one doprowadzone do etapu produkcyjnego, jednocześnie umożliwiając wspólną pracę na rozwijanym kodzie.
Z filozofią używania gałęzi można zapoznać się np. tutaj: http://nvie.com/posts/a-successful-git-branching-model
A sposób używania gałęzi w RStudio opisany został np. na stronie Christiana Lempa.