Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


ewdgit

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
Nowa wersja Both sides next revision
ewdgit [2015/05/26 22:45]
zozlak
ewdgit [2016/07/14 21:10]
t.zoltak [Wersja „na twardziela” dla użytkowników Windows:]
Linia 6: Linia 6:
  
  
-Pod Windowsami czy na Macu najprościej zainstalować aplikację ​GitHub-a ​(Git zainstaluje się z nią automatycznie i co więcej, zostanie też automatycznie rozsądnie skonfigurowany):​+**Pod Windowsami czy na Macu** najprościej zainstalować aplikację ​GitHuba ​(Git zainstaluje się z nią automatycznie i co więcej, zostanie też automatycznie rozsądnie skonfigurowany):​
   * [[https://​windows.github.com]]   * [[https://​windows.github.com]]
   * [[https://​mac.github.com]]   * [[https://​mac.github.com]]
  
-Pod Linuksem należy Gita zainstalować z paczek (nppod Debianem/Ubuntu: //sudo apt-get install git//).+Następnie trzeba otworzyć RStudio i wskazać mu lokalizację Gita wpisując w pole: //Tools -> Global Options... -> Git/SVN -> Git executable//​ ścieżkę: //C:/Users/twoja nazwa użytkownika/​AppData/​Local/​GitHub/​PortableGit_(...)/bin/git.exe//
  
-** Wersja ​//na twardziela// dla ytkowników Windows:**+Przy tym należy oczywiście podmienić ​//twoja nazwa użytkownika// i sprawdzić, co należy wstawić zamiast //(...)// (to jest dłszy ciąg znaków, który wygląda na sumę kontrolną i zapewne nie musi być taki sam dla różnych instalacji).
  
-Gita wraz z kilkoma potrzebnymi nakładkami można pobrać np. z: [[https://code.google.com/​p/​gitextensions]]. Należy zainstalować sobie wszystko, o co będzie się pytał (chyba że wiesz, że już to masz, albo masz coś, co to dobrze zastępuje),​ jako to:+**Pod Linuksem** należy Gita zainstalować z paczek (np. pod Debianem/​Ubuntu:​ //sudo apt-get install git//). 
 + 
 +====Wersja „na twardziela” dla użytkowników Windows:​==== 
 + 
 +Gita wraz z kilkoma potrzebnymi nakładkami można pobrać np. z: [[http://gitextensions.github.io]]. Należy zainstalować sobie wszystko, o co będzie się pytał (chyba że wiesz, że już to masz, albo masz coś, co to dobrze zastępuje),​ jako to:
   - gitextensions (GUI do Gita),   - gitextensions (GUI do Gita),
   - Gita (jako takiego),   - Gita (jako takiego),
ewdgit.txt · ostatnio zmienione: 2016/11/06 22:00 przez t.zoltak